Gamintojas / Platint.
Kuras
Sertifikatas
Kaina nuo
Kaina iki
Šalis
Regionas

DUK

1) Kiek granulių reikia apšildyti apie 150m² namą (šildymas + karštas vanduo)
Kuro suvartojimas priklauso nuo pastato energetinio poreikio: namo šiluminės varžos (kuo geriau apšiltintas namas, tuo mažiau šiluminės energijos reikalauja), vidutinės lauko temperatūros, palaikomos namų temperatūros, bei suvartojamo karšto vandens kiekio. Taip pat nemažai svarbus faktorius - granulinio katilo naudingumo koeficientas (aukščiausios 5-os klasės KOSTRZEWA granulinių katilų sąrašą rasite čia).Iš praktinių pastebėjimų galima pasakyti, kad vidutiniškai apšiltintas namas, Lietuvos klimato zonos sąlygomis, gyvenant 4-ių asmenų šeimai, reikalauja apie 4 tonų granulių per visą šildymo sezoną.

2) Kaip dažnai iš granulinio katilo reikia šalinti pelenus?
Kokybiškos granulės sudegus formuoja tik apie 0,5% pelenų nuo tūrio (tai reiškia, kad sudeginus 1 toną granulių, lieka tik apie 5 kg pelenų). Standartinės pelenų dėžės tūrį, vidutinio dydžio namuose, reikės išvalyti kiekvienas 3-4 savaitės (t.y. praktiškai kas mėnesį).  

3) Ką daryti su pelenais susidariusiais po granulių sudeginimo?
Pelenuose yra daug naudingų sudėtinių mineralų ir gali būti naudojamas kaip trąša. Kai pelenai yra atšalę, galite juos naudingai išpilti darže. 

4) Ar medžio granulės yra saugus kuras?
Granulės - tai švarus, saugus, netoksiškas, ekologiškas kuras. 

5) Ar granuliniai katilai reikalauja dažnos naudotojo priežiūros
Aukštos kokybės granuliniai katilai dirba pilnai automatiškai. Vieninteliai darbai, kuriuos turi atlikti vartotojas, tai kuro pakrovimas bei periodinis pelenų išnešimas.

6) Kaip sandėliuoti granules?
Granulės nereikalauja specialių sandėliavimo sąlygų. Juos reikia saugoti tik nuo tiesioginio drėgmės poreikio. Vartotojai, eksploatuojantys granulinius katilus individualiuose gyvenamuose namuose dažniausiai renkasi granules supakuotas į polietilieninius maišelius - tai patogus bei saugus pakavimo būdas. Norint nupirkti granules pigiau, galima rinktis kitą pakavimo būdą (big-bag maišus) - t.y. maišas talpinantis vieną toną granulių.

7) Kaip supakuotas granules įmanoma nupirkti rinkoje?
Granulės, parduodamos Lietuvoje yra dažniausiai supakuotos į patogius 15-25 kg maišus (skirtingi gamintojas pakuoja granules į skirtingos talpos maišus), arba vadinamoje "big-bag" pakuotėje, kurios svoris 1 tona, arba be pakuotės (transportas cisternomis arba savivarčiais) - didmeniniams pirkėjams.

8) Kiek vietos užims granulinis katilas katilinės patalpoje?
Granulinis katilas, kurio nominalus galingumas yra apie 20kW, kartu su kuro rezervuaru, užtikrinančiu pilnai automatinį ir autonominį granulinio katilo darbą apie savaitės laikotarpiui užims iki pusantro kvadratinio metro plotą katilinės patalpose.

9) Ar apsimoka šildyti namus granulėmis?
Šildymas granulėmis tai labai patrauklus būdas tiems vartotojams, kurie ieško patogaus ir pigaus šildymo būdo, bet nenori investuoti ypatingai didelės sumos į šildymo sistemos įrangą. Investuojant reliatyviai nedidelę sumą į granulinį katilą, vartotojas gali labai patogiai šildyti savo būstą bei mokėti vieną konkurencingiausių ir pigiausių kainų už pagamintą šilumos vienetą (šilumos kWh). 
Palyginimui - kiti šildymo būdai reikalauja nepalyginami didesnės investicijos į katilinės įrangą ir užtikrina panašią kainą už šilumos vienetą/kWh (pvz. šilumos siurbliai, arba geoterminis šildymas) arba reikalauja panašios investicijos į katilinės įrangą, bet šilumos vienetas/kWh kainuoja dvigubai brangiau (pvz. šildymas žymėtu dyzelinu), arba nereikalauja didelės investicijos, bet taipogi negali užtikrinti reikiamo komforto vartotojui (pvz. šildymas kieto kuro katilais).
Maža to, vartotojai, kurie turi priimti sprendimą dėl katilo pirkimo, turi taip pat prisiminti faktą, kad katilas perkamas 10-15 metų laikotarpiui. Per šį ilgą laiko tarpą, tikėtina, kad iškastinės kuro rūšis (dujos, dyzelinas) bei elektra (dažniausiai importuojama iš užsienio) brangs kartu su didėjančiu jų poreikiu visame pasaulyje. Granulės gi (biokuras yra lokaliai gaminamas) yra konkurencinga prekė (didėjant jų poreikiui rinkoje, didėja ir jų gamintojų skaičius). Tai užtikrina visuomet konkurencingą granulių kainą, nepriklausomą nuo monopolinių kainodaros sprendimų.

10) Kaip lengviausiai pakeisti iki šiol buvusi šildymo būdą į šildymą granulėmis?
Jeigu norite pakeisti iki šiol naudotą šildymo sprendimą į šildymą granulėmis, galite suinstaliuoti automatizuotą granulinį degiklį į jau esamą katilą arba pakeisti katilą į granulinį. Degiklį į esamą katilą verta instaliuoti tik tuo atveju, jei iki šiol buvęs dyzelinis arba kieto kuro katilas yra pakankamai naujas. Tuo atveju, jei katilas nėra modernus, verta įsigyti naują granulinį katilą. Tokiu atveju bus užtikrintas įrengimo ilgaamžiškumas bei šiuolaikiški efektyvumo parametrai. (aukščiausios 5-os klasės KOSTRZEWA granulinių katilų sąrašą rasite čia)

11) Ar rinkoje negali pritrūkti granulių?
Šalies granulių gamybos kiekiai pastoviai didėja, o daugelis šalies granulių gamintojų didžiausią dalį produkcijos eksportuoja į Europos šalis (todėl turi lengviau pardavinėti jas lokalinėje rinkoje, o ne organizuoti transporto procesą). Be to, didėjant granulių pirkėjui rinkoje atsiranda vis daugiau granulių gamybos įmonių.

Jei neradote atsakymo į Jums rūpimą klausimą, prašome susisiekti su mūsų konsultantu.
EkodotacijosSumažink kainaKauno KurasGranuliniai katilaiGranuliniai degikliai
Granuliukainos.lt - Mes skatiname ekologiškus sprendimus šildymo srityje.
Koks marketingas gali būti be reklamos, todėl Reklama internete, tai Google Reklama, Reklama Google Adwords, SEO paslaugos Svetainių kūrimas yra svarbūs. Anglijoje paslaugas teikia Advertising on Google AdWords Logo Design | Logos Logotipai | Norėdami nugažiuoti Bostone sėkmingai iki norimo taško rinkitės limuzinų paslaugas: Boston coach Prime Limo services | Limo services Boston | Limousine service Massachusetts | Logan airport limo service | Limo services | Logan car services | Logan Airport car service | Pageidaujantys persikraustyti Toronto mieste rekomenduojame pasinaudoti moving company Hercules perkraustymo paslaugomis. Na, o pačius geriausius ir patikimiausius granulinius katilus gamina Lenkijos gamintoja Kostrzewa, kuri užsiima daugiausia šių produktų gamyba: Granuliniai katilai | Granuliniai katilai | Granuliniai degikliai | Granulinis katilas TwinBio | PlatiniumBio 2 degiklis | Granulių degikliai | Granulinis degiklis PlatinumBio 2 Lite |